Бібліотекар сільської бібліотеки с. Мала Киріївка Олена Охріменко у рамках загально бібліотечного проекту «Коли хати ще говорили» презентує мандри у стару батьківську хату. «Українська хата — на придане багата” — так коротко та влучно можна охарактеризувати типову українську домівку. Дійсно, старі хати України є справжім скарбом та дзеркалом минулого. Саме вони є унікальними пам’ятками, які зберегли в собі традиційні види українських ремесел: вишивання, ткацтво, гончарство, писанкарство, ковальство, плетіння, столярство, гутництво та багато інших.
Дім захищав не лише від негоди, але й від зла, беріг чистоту людської душі. Тобто сама українська хатина вже була оберегом. Звичай прикрашати домівки оберегами — походить із сивої давнини. Наші предки виготовляли їх власноруч із природніх матеріалів. Обереги захищали оселю від лихого ока, несли добробут, мир, любов та навіть лікували.
Запрошуємо вас помандрувати, пригадати, поміркувати і збагнути яка ж красива наша українська хата, у ній є душа і серце, і вогонь, і біль, і втіха. Батьківська хата – це наша історія, традиції, звичаї, вірування, це пам’ять поколінь.