Бершадська публічна бібліотека навчає  медіаграмотності

Медіаграмотність – це сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Це також знання і вміння безпечної поведінки в медіапросторі.

     Кожного дня ми дивимось телевізор, слухаємо радіо, читаємо газети, переглядаємо різні відео в соціальних мережах, багато часу проводимо в інтернеті. Із  джерел, які називають «медіа», ми черпаємо інформацію.

Проте  в  інтернеті на вас постійно чатує інформаційна небезпека. Адже важко впізнати особу, з якою спілкуєшся. Є дуже багато випадків, коли себе видають за інших, приписуючи собі гарну зовнішність, риси вдачі, захоплення тощо. До основних загроз інтернету можна віднести:  крадіжки особистих даних, віруси, спам, хакерів, шахрайство, контакти з незнайомцями.

Для того, щоб уникнути цих небезпек потрібно бути медіаграмотними.

     Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

   При читанні, прослуховуванні та перегляді будь-якого медіапродукту пам’ятайте, що іноді медіа спеціально подають матеріал неправдиво, намагаються нав’язати певну думку, обдурити. Таку неправдиву інформацію називають «фейком».

    Нині фейками називають: фотографії, підроблені за допомогою графічних редакторів (наприклад, фотошопу), відеоролики, змонтовані у відеоредакторі або зняті не на місці подій, а в інший час; фальшиві новини, які не всі здатні відрізнити від правдивих;

сторінки в соцмережах, створені від імені інших (зазвичай відомих) людей.

 Тому під час сприйняття інформації завжди ставте собі питання:

 • Хто підготував цей матеріал?

 • На кого він розрахований?

 • Кому вигідна ця інформація?

 • Чи подано джерела інформації?

Навчитися медіаграмотності, як розрізняти фейки та орієнтуватися в морі інформації, ви зможете навчитися на курсах з комп’ютерної грамотності, які проходять в читальній залі «Бершадської публічної бібліотеки» при нашому офіційному хабі «Дія. Цифрова освіта». Де ми завжди з радістю вас приймемо і надамо потрібну допомогу.