Бібліотекарі  провели психологічний  івент  «Осінній настрій»

      

 12 жовтня 2023 року  в міському сквері працівники читального залу КЗ «Бершадська бібліотека» Людмила Печенога та Наталія Лева  провели психологічний  івент  «Осінній настрій»  з  учнівською молоддю – читачами нашої бібліотеки, у рамках заходів   до Дня ментального здоров’я.

         Бібліотекарі розповіли присутнім про те, що ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку людини, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником. Особливо проблема захисту ментального здоров’я  загострилася з початком повномасштабної війни. Війна повністю змінила наше існування. Те, що раніше здавалося важливим, сьогодні втратило актуальність.  Тривалий стрес виснажує нас і на фізіологічному, і на, емоційному рівнях. Ми чутливіше та гостріше реагуємо на подразники, збільшується  почуття тривоги   ми постійно сконцентровані та в очікуванні чогось недоброго . Це виснажує організм,  ми стаємо апатичними,  агресивними,  менш терпимими, менш емпатичними, гірше регулюємо свою поведінку. А  восени ми всі особливо чутливі до перепаду настрою, він коливається від радісного до сумного,  впливає  на наші  плани, задуми й емоції.

       Присутні  розгадували філворд «Ти як?», виконували психологічні вправи : «Амулет спокою»,  «Банка життя»  та « Усвідомлення  своєї ранкової кави».

 До психологічного івенту долучилися психологи Лариса Гончарук, Алла Якимишина, Людмила Пастух,  які запропонували молоді помандрувати лабіринтами психологічного кросворду та   стежками осіннього квесту. Учасники івенту із задоволенням мандрували станціями квесту та виконували різні завдання. За результатами трішки вправнішою була команда «Щастя», а команда «Сонечко» була веселішою та енергійнішою.

           Під час заходу презентовано книжкову виставку «Настрій, як погода восени», де представили  добірку книжок, які варто прочитати, щоб зберегти свою душевну рівновагу, бути готовим  до стресових ситуацій, покращити емоційну стійкість. А також  книги, які рекомендуємо прочитати саме восени.  Коли надворі дощ, опале листя, гарячий чай та ранній похмурий вечір… Завершили зустріч духмяною кавою та солодощами. Осінній настрій сьогодні був чудовим.

Тож давайте навіть в такий складний час  зберігати тепло в душі та світлі думки в голові.  Нехай цієї осені вас оточує стільки ніжності, краси, щастя, скільки здатне вмістити ваше серце! Бережіть себе та своїх близьких!