Бібліотекарі провели урок волонтерства для молоді

19 березня  2024 року бібліотечні працівники КЗ «Бершадська бібліотека» Ольга Дашківська та Алла Іванчишина провели урок волонтерства для здобувачів освіти Бершадського ліцею №1 ім. А. Матвієнка. Захід відбувся за ініціативи  Міністерства молоді та спорту України у партнерстві з громадською організацією «Українська Волонтерська Служба» та Корпусом миру США в Україні, які розробили методичні матеріали та рекомендації з проведення уроків волонтерства.

    Урок відбувався в інтерактивному форматі, ліцеїстам  презентували відео презентацію «Як творити добро тут і зараз?», провели невелике опитування  за QR-кодом на слайді, відповідаючи на яке кожен мав можливість висловити власну  думку  не лише про важливість волонтерства, але і про дозвілля, про соціальні проблеми тощо.

 Бібліотекарі акцентували увагу ліцеїстів на тому, що волонтерство   має три обов’язкових характеристики: добровільність, безоплатність та суспільна користь. Волонтери найчастіші необхідні там, де хтось потребує допомоги. Волонтери долучаються до вирішення тих проблем, які їх хвилюють.  Тому юні бершадчани під час уроку висловлювали свої думки, щодо ситуацій, які їх спонукають до волонтерської діяльності і  проблем, які можна було б вирішили завдяки волонтерам.

 Завершився  бібліотечний урок волонтерства спільним висновком, що кожен може і має бути волонтером, адже волонтерська діяльність  сьогодні стала важливою складовою суспільного розвитку, а участь у ній молоді є надзвичайно значимою для сьогодення  і майбутнього України.

Волонтерська діяльність це ще й  чудова нагода отримати цінний досвід кожному, хто бере в ньому участь,  сформувати глибоке осмислення молодими людьми значення волонтерської роботи та  духовну потребу допомагати. В  житті є  речі більш цінні, ніж отримання матеріальної вигоди і серед них результати волонтерської діяльності.

 Бібліотекарі запросили  ліцеїстів завітати до бібліотеки, де є достатньо інформації про різні форми волонтерської діяльності, прагнути робити добро, допомагати, бути зацікавленим у розвитку волонтерства – це  реальна допомога нашому суспільству, народу, державі  на шляху до розвитку і процвітання.