Бібліотекарі  провели інтелектуальну гру «Мовний Quiz»

  Сьогодні бібліотекарі КЗ «Бершадська бібліотека» Ольга Дашківська та Алла Іванчишина, провели інтелектуальну гру «Мовний Quiz» для старшокласників Бершадського ліцею.

Ліцеїстам були запропоновані завдання  на знання основ рідної мови та пояснення фразеологізмів. Діти показали гарне знання творів української літератури ,  продемонстрували хороші знання з української мови, мали можливість пригадати та продовжити прислів’я про книгу та мову, дати відповіді на запитання.  Вболівальники теж були активними. Вони відповідали на підготовлені загадки-запитання, а також підтримували своїх однокласників.

   21 лютого, Україна  разом з усім світом відзначає День рідної мови. Ми отримали  у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Наша мова – одна з найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу. За милозвучністю вона посідає третє місце у світі після французької та іспанської. Нею можна висловити все: і найглибші думки, і найпотаємніші почуття.

Саме цього дня в республіці Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту, спричинену урядовою забороною на використання в країні бенгальської мови.   Відтоді цей день у країні став Днем полеглих за рідну мову. У жовтні 1999 року на 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у пам’ять про цю подію було запроваджено Міжнародний день рідної мови, який тепер відзначають щорічно цього дня.

Право на рідну мову – одне з головних прав людини, тому розмаїття мов на земній кулі потребує уваги і захисту.