Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент

 Директор КЗ «Бершадська бібліотека» Людмила Німчук взяла участь  у ХІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста  з міжнародною участю). Тема навчань «Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент».

      Школа бібліотечного журналіста  це навчально-інноваційний проєкт, ініційований Харківською державною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка  Головна мета проєкту – сприяння професійному розвитку бібліотекарів та створення позитивного іміджу бібліотек,  як сучасних креативних центрів доступу до інформації .

       Слухачі школи мали можливість навчитися архівувати документи про війну, методиці проведення бібліотечної розвідки під час воєнного стану,  отримати досвід проведення усно історичних досліджень. Кожне заняття відбувалося досить інтенсивно та активно.

      Левова частка часу приділена новітнім журналістським і бібліотечним трендам.  Тренд у медіа сфері – це не лише нові, гарячі теми, це і нові методи роботи та подачі інформації. Багато цікавих проектів та нових платформ  уже реалізовують бібліотеки України, це дає можливість формувати  нове «обличчя» бібліотек серед населення, використовувати сучасні інструменти комунікації з користувачами та  популяризовувати бібліотеку, як гостинну локацію для різноманітних спільнот. Лише унікальна, пізнавальна, захоплююча, мотивуюча, приваблива, інформаційна бібліотека здатна дивувати та привертати увагу до читання, спілкування, навчання та розвитку. Сьогодні особливо на часі активна участь бібліотек у здійсненні політики пам’яті. Пам’яті про минуле і сучасне України, пам’яті для встановлення історичної правди, справедливості для майбутнього нашої держави, нашого народу, нашої мови, нашої культури.