«Ввічливо, пристойно, велично, гідно і достойно!» – так звучать звертання в українській мові

 

 19 січня  2023  року в читальній залі КЗ «Бершадська  бібліотека»  відбулося чергове засідання розмовного клубу  «Мова – ДНК нації», на яке завітали  слухачі Університету третього віку та всі, хто бажає покращити свою українську.   

   Сьогодні на нашому засіданні звучали щирі звернення один до одного, бо й тема ж благодатна – «Звертання і його роль в українській мові». Звертання відіграє важливу роль у повсякденному мовленні, без нього було б важко спілкуватися, бо встановлення контакту із співрозмовником передусім залежить від того, як ми до нього звернемося.

   Учасники засідання виконували цікаві вправи, пошукові завдання, невимушено спілкувалися, використовуючи звертання: добродійко, пані, колежанко, подруго, панове. Адже щирі українські звертання звучать, як писав Дмитро Білоус «ввічливо, пристойно, велично, гідно і достойно!»

   Запрошуємо  відвідати розмовний клуб «Мова – ДНК нації»  всіх охочих бершадчан та гостей нашої громади, які бажають покращити знання мови у форматі живого спілкування!

    Нагадаємо, засідання проводитиметься кожного першого та третього четверга місяця  у читальній залі КЗ «Бершадська бібліотека».