«Велика і коштовна літературна спадщина Василя Думанського»

Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» пропонує переглянути  відеопрезентацію «Велика і коштовна літературна спадщина Василя Думанського», підготовлену з нагоди дня народження відомого на всю Україну філософа, поета, журналіста і прозаїка.

   Василь Думанський народився 22 серпня 1950 року в с. Серединка. Доля наділила поета глибинним талантом, гострим розумом та неосяжною мудрістю натомість забрала фізичне здоров’я. З дитинства приречений на нерухомість Василь зробив свій вибір, обравши Слово, яке надалі стало порятунком його душі, засобом донесення до інших людей своїх дум та почуттів.

«Серединський Прометей» – саме так називали Василя земляки, він є автором збірок: «Мій день», «Листопад», «Вибір». У своїх бростях, мініатюрах з філософським змістом,  Василь Михайлович писав: «Батьківщина – це земля, без якої тобі місця не було б на світі», «Як добре бути світлом для чиєїсь душі», «Проживи так, щоб навіть твої ноги не зачорнилися брудом життєвих доріг».

Доля виділила Василю неповних сорок шість років, але за такий короткий час він встиг зробити не на одне життя. Десятки новел, до яких, як до життєдайного джерела, звертаються все нові покоління читачів, стали справжньою окрасою української літератури.

Творчість Василя Михайловича відноситься до особливих сторінок нашої культури, які ніколи не припадуть пилом забуття. Пройде ще 100 і 200 років, а до неї будуть повертатися, як у глибокий колодязь краси і людяності, життя і мрії, казки і дійсності, які вмів гармонійно поєднувати високий талант художника і громадянина.

   Василь Думанський є прикладом нескінченного оптимізму,  любові до життя. Талановитий поет залишив нам у спадок не тільки чималу літературну спадщину, а й неоціненний духовний заповіт. Незгасна зірка подільського Сковороди ще довго світитиме нам, осяваючи благодатним і життєдайним світлом творчості.

Вічна слава життю, вічна слава таланту Василя Думанського!