Виставка-вшанування «Навіки в пам’яті народній»

В Бершадській публічній бібліотеці презентовано виставку-вшанування «Навіки в пам’яті народній», присвячену 105-й річниці від дня народження  Героя Радянського Союзу Ковальчука Дмитра Андрійовича.

Народився Дмитро Андрійович 1 червня 1919 року  в с. Кидрасівка Бершадського (нині Гайсинського) району.

З великою шаною та повагою говорили про свого командира Ковальчука Дмитра Андрійовича бійці, дивлячись на його ордени та інші нагороди. «Наш командир пройшов усі фронти і бої. Він – людина з великою кмітливістю і чималим досвідом. У нього багато можна повчитися».

У лавах Радянській Армії Дмитро Ковальчук перебував з 1940 року. З листопада 1941 року воював на Калінінському фронті, командував відділенням зв’язку. Взимку та весною 1943 зі своїм взводом знищував ворога на Північному Кавказі. Восени лейтенант Ковальчук зі своєю стрілецькою ротою вибивав гітлерівців з Таманського півострова. Також звільняв від фашистів і благословенну землю рідної України. Скрізь, де йому доводилось воювати , відзначався сміливістю і наполегливістю, умів оцінювати обстановку і приймати вірне рішення. За це його любили та поважали підлеглі, цінували та шанували старші офіцери.

Восени 1944 року дивізія, в якій служив Дмитро Андрійович, увійшла до складу Другого Українського фронту. З важкими боями підійшли до Дунаю, і в ніч на 5 грудня розпочали його форсування. Дмитро Андрійович знаходився в одному з перших човнів. Під шквальним вогнем ворога дісталися протилежного берега, зайняли та утримували плацдарм. Бій тривав добу, було відбито 16 атак противника.

За зразкове виконання бойових завдань, проявлену мужність і хоробрість Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 р. заступнику командира 1-го стрілецького батальйону по стройовій частині 1077-го стрілецького Червонопрапорного полку 316-ї стрілецької Темрюкської Червонопрапорної дивізії капітану Ковальчуку Дмитру Андрійовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після демобілізації працював геологом на Таймирі. Помер в 1958 році, похований в м. Салехард Тюменської області. На його честь у рідному селі Кидрасівці встановлено меморіальна дошку. Центральна вулиця села носить ім’я Дмитра Ковальчука.