Виставка ювілей «Мистецька родина ОЦНТ – берегиня  народних святинь»

21 січня виповнюється 85 років (21.01.1939) згідно з постановою Ради Народних Комісарів № 239 було створено Вінницький обласний Будинок народної творчості, нині «Вінницький обласний центр народної творчості». Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» презентує on-line виставку ювілей «Мистецька родина ОЦНТ – берегиня  народних святинь».

Свій літопис ОЦНТ веде з 1939 року, ошатний будиночок, що на вул. Архітектора Артинова, 33 знають вінничани та жителі області. З часу заснування закладу минула ціла епоха, за якою десятки доль, сотні колективів, тисячі проведених заходів та виставок. Зусилля митців, колективів та окремих людей впродовж багатьох років спрямовані на вивчення, збереження народної творчості, підтримку, розвиток культурних надбань нашого народу. Усвідомлюючи значимість та цінність традиційного народного мистецтва, працівники ОЦНТ роблять все можливе для того, щоб не втратити нетлінні скарби культури нашого народу та шанувати її творців. З цією метою знаходять імена талановитих народних малярів, гончарів, різьбярів, писанкарів, вишивальниць, майстрів витинанки, самобутніх співаків і музикантів та докладають зусиль щодо популяризації їх неперевершених,  а подекуди унікальних творінь не лише на теренах Вінниччини, але й далеко за її межами.

Традиції – це не поклоніння попелу, а передача вогню. Людство має усвідомити, що допоки буде жити народна творчість – будуть утверджуватись національні цінності – патріотизм, любов до батьківщини, добробут та духовне оновлення суспільства.

Тож побажаємо усім працівникам ОЦНТ та їх родинам доброго здоров’я, щастя, добробуту, благополуччя, миру, любові, злагоди.