Виставки  «Скарби бабусиної скрині»

   Виставки бібліотечного проекту «Скарби бабусиної скрині»  презентували працівники культури в рамках проведення благодійної мистецької акції « Ти у наших серцях Україно!», яка відбулася 25 червня у міському парку м. Бершадь.

      Кожен населений пункт Бершадської міської територіальної громади запропонував ознайомитися із старожитностями, які зберігають багато років у різних родинах Бершадщини. Скрині наповнені справжніми скарбами привертали увагу  учасників заходу, своєю  загадковістю, енергетикою, наповненням, що вражало розмаїттям. Тут хустки на будь – який смак, вишиванки старовинні і сучасні стилізовані, рушники домоткані і вишивані, хідники, доріжки, рядна, килими  та взуття.  Старовинні весільні віночки, коралі, дукати, пацьорки, стрічки, пояси – невеликі деталі українського народного вбрання, але такі важливі і красиві.

    За активну  участь   у загально бібліотечному етнопроекті «Скарби бабусиної скрині», креативну бібліотечну діяльність, збереження та популяризацію звичаїв і традицій Бершадщини  бібліотеки Бершадської міської територіальної громади відзначені Дипломами відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради.

      КЗ «Бершадська бібліотека» зібрав у свою скриню вишиванки і рушники, а ще чоботи хромові чоловічі, тут  і старовинне начиння: глечики, макітра, миски і полумиски. Увагу привертала до себе залізна праска і дерев’яний рубель.  А ще у бібліотечній скрині старовинна Єванглія, 1916 року видання та ікона Святого Пантелімона, якій десь біля 120 років. Бібліотекарі розповідали присутнім про кожен із скарбів та пропонували сьогодні підтримати наші Збройні Сили України, адже вони захищають не лише нашу землю, а наш народ і українську культуру. З  надією на ЗСУ і вірою у ПЕРЕМОГУ, загалом КЗ «Бершадська бібліотека» зібрав 2780,00 грн.   Спільними зусиллями ми здолаємо ворога і буде мир у нашій Україні.