Вишиванка – українська святиня і національна броня

    Сьогодні в гості, в читальний зал Бершадської публічної бібліотеки  завітав танцювальний колектив Бершадського будинку дитячої творчості «Міраж» Відвідувачам бібліотеки  представлена книжково – ілюстративна виставка, присвячена Дню вишиванки в Україні. Діти з цікавістю ознайомилися з літературою, представленою на виставці, розглядали схеми та узори вишивок, які вишивки в якій місцевості розповсюджені. Також учасники колективу познайомилися і з іншими тематичними виставками та записалися до бібліотеки. Кожен знайшов у великій кількості цікавих книг, щось особливе для себе.

Маємо завжди пам’ятати, що вишиванка — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен українець.

    День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять.

Минають роки і віки, а українська вишиванка залишається модною. Жоден інший національний костюм не є таким актуальним для сучасності, як українська вишиванка. 
     Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. У 2024 році День вишиванки святкуватимемо 16 травня.

Спеціальних заходів на День вишиванки не існує. В  Україні проводять особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. В мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.