«Голодомор 1933-го: біль душі і пам’ять серця»

Сьогодні біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, КЗ “Бершадська бібліотека” організувала та презентувала  тематичну виставку-інсталяцію «Голодомор 1933-го: біль душі і пам’ять серця».  Минає 90 років від трагічних подій Голодомору в Україні 1932-1933 років. Внаслідок штучно створеного дефіциту продуктів тоталітарна влада вирішила згубити, знищити волелюбний, прогресивний, талановитий і працьовитий український народ.

  Бібліотекарі провели літературно-пошукову роботу та представили на виставці книги, цифри і факти, свідчення очевидців Голодомору в Україні, на Вінниччині та на Бершадщині. Кожен рядок це біль, страждання, невимовні муки закатованих голодом дітей, молоді, дорослих та людей похилого віку. Невинно вбито мільйони українців, вимирали  родинами, вулицями, селами. Їли все, що було, навіть неїстівні речі, бо голод викликав страшенні болі. Бібліотекарі для наочності приготували і страви Голодомору, усі вони приготовлені за рецептами і спогадами українців свідків геноциду. Їх складники: кора, висівки, качани, калачики, лобода, щириця, бурячиння, полова, макух…  Український хлібодар мав їсти бурду, маторженики, акацію, картопляні очистки, полову…

    Презентувала виставку та розповіла про Голодомори в  Україні, про наявну історичну літературу, символи пам’яті Голодомору і рецепти страв директор бібліотеки Людмила Німчук.

 Скільки б не минало років у нашій пам’яті на віки генетично закладений біль голодної людини, пам’ятати, згадувати, розповідати, вивчати справжню історію наш обов’язок, щоб ніколи не повторився голодний геноцид.