«Голод 33-го: біль душі і пам’ять серця»

Вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів в Україні, працівники КЗ ” Бершадська бібліотека” презентували тематичні виставки для учасників мітингу пам’яті біля пам’ятного знаку Жертвам Голодоморів в Україні”  у Бершаді.

   Презентуючи виставки,  директор бібліотеки Людмила Німчук, розповіла про книги, написані істориками про Голодомори в Україні, на Поділлі та Бершадщині. Працівники читальної зали бібліотеки підготували стенд пам’яті, який інформує про події та статистику Голодоморів. Емоційно та проникливо про голодні часи в Україні розказує виставка, де представлені найбільш поширені страви  років Голодоморів. Тут суп із качанів кукурудзи із кропивою та лободою, каша з висівок та щириці, пюре з лушпайок картоплі, хлібці з жолудів і кукурудзяної дерті та узвар з гілочок вишні і липового цвіту

  У працьовитій, багатій на хліб Україні, комуністи штучно спричинили голод, щоб залякати волелюбний український народ.

Нелюди практично катували українців голодом та винищували українське селянство, але знищити нашу національну ідентичність, гордість і силу, дух і велич українського народу не зможе ніхто і ніщо. Ми сильні, ми вільні, ми нездолані. Боролись, боремось, поборемо!