День кримського спротиву російської окупації

    Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» пропонує  вашій увазі інформаційне повідомлення «Спротив триває…».     

26 лютого Україна відзначає День кримського спротиву російській окупації, який розпочався 2014 року і триває досі. Саме в цей день на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність і неподільність України . Але наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування рф… Мітинг проходив під кримськотатарським прапором. Вже наступного дня, 27 лютого, о 5-й ранку будівлі Верховної Ради та уряду Автономної Республіки Крим були захоплені російськими спецпризначенцями.28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» російських спецслужб та військових проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи збройних сил рф розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

25 березня захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» Військово-морських сил України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії росії, яка заперечує окупацію півострова і називає її «відновленням історичної справедливості». Протягом цих років країна-агресор продовжує цей шлях загарбництва та викривлення історії, захоплення територій України та знищення наших міст.

Увесь цей час кримський спротив триває. Крим чекає на повернення в Україну.