У Бершадській публічній бібліотеці відбулася цікава зустріч, у рамках Тижня громадянського суспільства. Бібліотекарі ознайомили користувачів бібліотеки з елементами та інструментами дитячого урядування. Найбільш відомим є учнівське самоврядування, як спосіб залучення учнів до систематичної участі у навчально-виховному процесі.
Самоврядування передбачає: залучення дітей до активної участі в житті школи та прийнятті важливих рішень, щодо вирішення та досягнення вагомих для шкільної родини питань. Учнівський парламент важливий компонент моделі виховної роботи. Його діяльність дає можливість учням відчути себе господарями навчального закладу, свого життя і взаємин.
Для створення інститутів самоврядування у школах відбуваються вибори президента та парламенту школи. Вибори, як правило проходять активно і креативно. За допомогою онлайн чи офлайм голосування всі бажаючі можуть проголосувати за кандидата.
При належно організованій роботі учнівських самоврядних органів школа стає не лише місцем для навчання, а й спільнотою для всебічного розвитку і простором, де комфортно й цікаво.
Важливо розуміти, що дитяче самоврядування – це не лише формальна структура, а й інструмент розвитку навичок учнів, формування громадянської позиції та лідерських якостей.
Діти – це майбутнє України, і саме їх представники в майбутньому стануть політичною елітою держави. Навчати розумінню демократії, урядування, політики та участі у громадському житті необхідно з дитинства, бо саме у цей віковий період закладаються лідерські якості громадянина, патріотизм, державність та ін..
У Бершадській публічній бібліотеці розгорнуто тематичну виставку «Дитяче урядування – шлях до великої політики», запрошуємо ознайомитись із представленими матеріалами. Хтозна можливо це стане першим кроком дитини до політичного майбутнього.