Еко-історичний репортаж «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі»

        24 квітня  2023  року у відділі обслуговування дітей Комунального закладу «Бершадська бібліотека» відбувся еко-історичний репортаж «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» ,  приурочений до 37-мих роковин Чорнобильської катастрофи.

    Діти слухали розповідь бібліотекарів про знакову дату для кожного українця, яка розділила життя на до і після. Саме 26 квітня у 1986 році сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип’ять і 30 км поліських лісів, на зону відчуження. Покинуту і небезпечну, на сотні років.

     Бібліотекар Світлана Єгорова ознайомила юних користувачів з  літературою, в якій  детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.  

      Кажуть, час лікує. Через 24 тисячі років людство зможе забути про ту «мирну» атомну катастрофу, тому що це – час повного розпаду стронцію й цезію. З них ми прожили лише 37 років…