Етнопроект «Скарби бабусиної скрині»  – Осіївка

   Скарби бабусиної скрині презентувала для своїх користувачів Осіївська сільська бібліотека.   Тут  зберігаються стародавні вишиванки, рушники вишиті хрестиком та гладдю, український вінок. Скільки тут скарбів не злічити, бо кожна річ  має свою історію, свою енергетику і дорога по –своєму.

   Але найбільше у бабусиній скрині було хусток: білі, червоні, чорні,зелені, жовті. Квітчасті , немов українське село та красиві, як наша Україна. Хустка  займає гідне місце серед численних скарбів у бабусиній скрині.

Українська хустка – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки. З хусткою пов’язано безліч звичаїв та обрядів. Вона вважалася оберегом – захищала волосся жінки від навороту та злого ока. Власноруч вишитою хусткою дівчина перев’язувала юнака, що йшов до війська, щоб легким був його шлях  та швидкою дорога додому.

Хустку використовували під час заручин. Дівчина затикала її за пояс на знак згоди вийти заміж…

     Сьогодні хустка – доволі популярний предмет у гардеробі сучасної жінки, але вже скоріш як яскравий і модний аксесуар.

 Запрошуємо переглянути відео презентацію, яку підготувала  завідувач Осіївською сільською бібліотекою Марія Склярук. І нехай чарівна скриня  спонукає кожного з вас згадати дитинство, юність, свою бабусю, свій рід ,місце, де народились та минули дитячі роки.