Етнопроект «Скарби бабусиної скрині – село Устя»

 

   Завідувачка Устянської сільської  бібліотеки Чеханаускас Ганна запрошує переглянути відеоролик та поринути у світ прекрасного українського побуту. Серед старовинних речей, що зберігає скриня є домоткані  та вишиті рушники, які вражають своїми кольорами, орнаментами .

   Устянська скриня презентує домоткані рушники, виткані на верстаті майстринями нашого села Пелих Фросини, Балан Марії, Деркач Катерини. Ткацтво-це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця, звичаїв, обрядів, українського народу.

    Сіяння конопель, прядіння з них ниток і ткання полотна – одне з найдавніших занять кожної селянської родини. Який таємничий і багатий, цей духовний світ переснований руками жінки із віку у вік, від покоління у покоління. Наші предки вірили, що вишитий рушник охороняє кожен будинок від недругів, а людину від недобрих думок і заздрісних поглядів поганих людей.
   Минають роки,  але справжня ручна вишивка на домотканому полотні не втрачає своєї популярності, а стає лише більш дорогим і ексклюзивним товаром. Вишиванка –  символ здоров’я, краси, чистоти помислів і єднання з душею своїх предків, свого народу.

    Тож будьмо  сучасними, не залишаючи добрих народних традицій , шануймо вишитий рушник на домотканому полотні – у ньому енергія і душа України.