Гостинна Бершадщина, а саме дружня родина працівників культури та представників літературно-мистецького об’єднання «Вишиванка» зустрічали творчу еліту Вінниччини. На Регіональний літературно-мистецький форум «Ми і є Україна» прибули делегації з літературно-мистецьких об’єднань Ладижина – «Стожари», Тростянця – «Джерело», Теплика – «Дивослово», Гайсина – «Голубі Вітрила», Тульчина – «Оберіг», Немирова – «Немирівський край», Джулинки «Світлиця».
В святково оздобленому фойє Бершадського центру культури та дозвілля гостей познайомили з народними ремеслами, традиціями, обрядами Бершадщини. Свої експозиції демонстрував Бершадський краєзнавчий музей. З нематеріальною культурною спадщиною, а саме Кидрасівськими віниками, Устянськими тканими рушниками та веретами, Голдашівськими масками, Малокиріївськими гончарними виробами, сопілками та окаринами з Баланівки знайомили усіх присутніх майстри.
Щирою українською піснею поважних гостей зустрічав Народний аматорський фольклорний колектив «П’ятківчанка», який вкотре підтвердив своє звання «народного». Наступними демонстрували свій творчий доробок учасники літературно-мистецького об’єднання «Вишиванка». Мистецьке крило представлене роботами майстринь Ольги Мартинової, Марії Цимбалюк, Наталії Рибак, художниці Інни Слободяник та її вихованців з дитячої художньої Арт-студії «Браво». Директор Бершадської публічної бібліотеки Людмила Німчук презентувала книжкову виставку «Натхнення мить у творчість перейшла», на якій представлена творчість поетів, письменників та краєзнавців ЛМО «Вишиванка, які вже видали свої книги та поетичні збірки.
Відкрив форум член літературно-мистецького об’єднання «Стожари» з м. Ладижина Петро Войт, передавши слово керівнику ЛМО «Вишиванка» Ларисі Натолочній. Лариса Володимирівна розповіла про відродження літературно-мистецького об’єднання та про творчість усіх його членів. З вітальним словом до усіх присутніх звернулася Начальник відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради, Заслужений працівник культури України Гаврилюк Наталія Сергіївна та на згадку вручила пам’ятний сувенір усім керівникам об’єднань. Подальших творчих успіхів та натхнення побажала Начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації Ольга Миколаївна Дернова.
Окрасою заходу були виступи хореографічних колективів «Мрія» та «Соколи». Авторські вірші читали Олег Клітинський, Олександра Герасименко, Наталія Рибак, Віра Паланичко, Марія Цимбалюк, Зінаїда Джус. Співали пісні працівники культури Бершадщини, колектив Сумівської філії Бершадського центру культури та дозвілля «Калинова мрія» під керівництвом Сергія Дроня, Народний аматорський фольклорний колектив «П’ятківчанка», керівник Петро Паламарчук, народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка», керівник Заслужений працівник культури України Валентина Багач.
Приємною несподіванкою було частування гостей традиційними стравами гастроспадщини Бершадського краю. Усім смакувала Баланівська рибна юшка, Крафтові сири та бринза з Поташні, Луговацька засипана капуста, Романівські лежні, Війтівська домашня ковбаса та інші смаколики, виготовлені дбайливими руками умілих господинь.
У другій частині форумумав слово керівник літературно-мистецького об’єднання «Стожари» м. Ладижина Андрій Скакодуб, який озвучив програму на 2025 рік, а саме про важливість популяризації історії культури, мови в школах громадах із залученням краєзнавців, істориків та філологів. Також було прийняте колективне рішення ухвалити резолюцію форуму, яка містить звернення до Вінницької обласної ради, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та Кабінету Міністрів України про захист природно-історичного заповідника Буша; популяризацію «Немирівського городища» «Скіфські вали», з метою утворення історичного заповідника, як пуповини «народу-хлібороба» на Вінниччині та утворення центру туризму.
Звучали ліричні та патріотичні твори, пісні учасників форуму. На приємній ноті гості подякували приймаючій стороні та домовились зустрічатися й надалі. Чи все задумане вдалося, покаже час та відгуки гостей. А Літературно-мистецьке об’єднання «Вишиванка» буде й надалі плідно працювати, популяризуючи усі види творчості її учасників.
Більше інформації та фото дивіться на нашій сторінці у Фейсбук