Запрошуємо на другий етап топонімічного проекту «Бершадь: розповідають назви вулиць»

 Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» презентує другий етап проєкту  з топоніміки рідного краю «Бершадь: розповідають назви вулиць».    Пропонуємо  згадати українських історичних знакових осіб, чиїми іменами названі вулиці міста Бершадь.

    Читаємо адреси, йдемо вулицею і часто не замислюємось чому іменем саме цієї людини названа вулиця.  Історична топоніміка — наука, що вивчає походження, значення та історичний розвиток географічних назв. У минулому назви ніколи не давали випадково. Вони поєднували особливості навколишньої природи зі способом життя людей. Пояснення суті та походження географічної назви допомагає отримати важливу інформацію про природу краю, про заняття людей, які тут мешкали, про історичні події, що відбувалися саме на цій території.  Топоніміку часто порівнюють з мовою природи, що розкриває свої багатства, історію, традиції народу.

Багато вулиць  міста Бершаді названі іменами знакових для України особистостей, державних та політичних діячів, історичних постатей. Життя  і діяльність кожного з яких були наполегливим і високосвідомим служінням Україні, рідній землі. Кожен з них поклав життя у боротьбі за національне визволення та незалежність України.  У КЗ «Бершадська бібліотека» є чимало книг, довідників, збірників, які  більш детально познайомлять вас з діячами, чиї імена носять вулиці нашого міста.

    Сьогодні настав час збирати історичне каміння, аналізувати історичні факти, читати  і знати історію України.  Завітайте у бібліотеку, тут все для вашого навчання, спілкування, натхнення.