Згадаймо захисників, які полягли за Україну

  29 серпня Україна вшановує пам’ять захисників і захисниць, які віддали свої життя, відстоюючи її суверенітет і територіальну цілісність у сучасній російсько-українській війні. Вшановуючи пам’ять земляків, які загинули в боях за рідну землю та мирне небо над Україною, КЗ «Бершадська бібліотека» презентує оновлений відео-спогад «Бершадчани, які віддали життя за Україну».

   Саме  29 серпня  2014 року у боях під Іловайськом загинув ровесник незалежності України, солдат В’ячеслав Дремлюх, який народився та виріс у м. Бершадь. Згадуючи В’ячеслава усміхненого, доброго, щирого хлопця, який віддав життя за наше мирне життя, в бібліотеці організована викладка – пам’ять « Життя віддав за Україну».

   Згадати добрим словом, щирою молитвою, покласти квіти до могил і пам’ятних знаків – це найменше, що ми можемо зробити для пам’яті загиблих воїнів. Пам’ятаймо всіх захисників, які віддали життя, щоб ми могли жити у незалежній країні та вільному суспільстві. Їхня самопожертва недаремна, доки ми продовжуємо докладати зусиль, щоб зберігати і будувати нашу незалежну державу. Вони живі, доки ми пам’ятаємо.

   Додатково: День пам’яті захисників України встановлений Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію. 29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості, і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля з соняшниками. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.