КЗ «Бершадська бібліотека» запрошує на публічний звіт перед громадськістю

   

  «Осінь з бібліотекою» підсумовує успіхи та здобутки діяльності КЗ «Бершадська бібліотека» у  2023 році. Це четвертий наш публічний звіт перед громадськістю, який започаткований цього року.  Бібліотечні працівники працювали над створенням сучасної моделі бібліотеки територіальної громади, формуванням інформаційної та мовної культури, патріотичного, правового та екологічного виховання. Левова частка бібліотечних активностей спрямована на сприяння національно-культурному відродженню бершадського краю, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння краєзнавчої історії та культури громади, активізація роботи серед творчо обдарованих земляків, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу, популяризація поетичної та прозової творчості.

       Діяльність бібліотеки націлена на розвиток необхідних компетенцій, впровадження нових форм і методів роботи, зокрема створення креативного бібліотечно-інформаційного продукту, формування місцевого бібліотечного бренду, здійснення належної  інформатизації бібліотеки  та поліпшення її  матеріально-технічної бази

   Війна стала  визначальним чинником змісту бібліотечної діяльності. Бібліотека продовжувала займатися волонтерською та благодійною діяльністю. Повномасштабна війна росії проти України, на жаль,  розпочала новий літопис роботи бібліотек  воєнного періоду.    Протягом  2023 року публічні бібліотеки Бершадської міської територіальної громади брали участь у благодійних ярмарках, акціях. Зокрема: благодійна різдвяна акція «Колядуємо Перемогу»,  флешмоб  «Україна єдина», бібліотечний non-stop  «Місце зустрічі – Бібліотека!»,  молодіжна акція  «Ласкаво просимо в BOOKпростір»,  фінал бібліотечного проекту «Скарби бабусиної скрині», благодійна акція « Ти у наших серцях Україно!», патріотична акція «Я – Україна! Ніхто не поставить мене на коліна!»,  акція «Голубко біла, ти лети у світ, хай буде мир у нашій Україні!», осінній книжковий сезон  «Цікаві речі  у бібліотеці».

        Цьогоріч вперше за останні 4 роки на придбання книг із місцевого бюджету  в рамках реалізації місцевої Програми розвитку культури та духовного відродження Бершадської міської територіальної громади на 2022-2024 роки  було виділено  100 тисяч грн., за які до бібліотечного фонду публічних бібліотек громади надійшло біля 350 примірників книг та 550  примірників періодичних видань..  

    Важливо, що є розуміння і підтримка  місцевої влади, а це спонукає працювати і творити   КЗ «Бершадська бібліотека» щодня відкриває двері для відвідувачів, пропонуючи бібліотечні послуги, нові проєкти,  сучасні соціокультурні форми,  вуличні заходи,  бібліотечні посиденьки, тощо.  Адже лише, зрозумівши і переосмисливши потреби  сучасних читачів, знайдемо  безліч інструментів для їх реалізації.

    Звітуючи перед громадськістю КЗ «Бершадська бібліотека» розповідає про свою діяльність та  проводить рекламу бібліотечних послуг, можливостей бібліотеки. Бібліотека стала місцем, де народжується і зберігається українська  духовність, культурні та  наукові надбання. Бібліотечні працівники надихають на творчість, підказують нові ідеї, підштовхують особистість до розвитку, єднають світ, бо  тут  є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, що об’єднує однодумців. У бершадській книгозбірні   функціонує  цифровий простір, комфортні робочі місця.  Бібліотека забезпечує  інформаційну підтримка безперервної освіти громадян, вільні зони Wi-Fi для користувачів, зона коворкінгу у читальній залі та ін. Бібліотека допомагає усім: дітям, дорослим, молоді, внутрішньо переміщеним особам.     Для  прозорості діяльності та з метою промоції читання бібліотека і в наступному році буде звітувати перед громадськістю про свою діяльність.    Завітайте у КЗ «Бершадська бібліотека»! Книги чекають на вас! Бібліотека пропонує – вибір за вами!