«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»

    Ці рядки із Повісті минулих літ стали лейтмотивом зустрічі поціновувачів книги «Книжкова путівка з чашкою кави», яка відбулася у  КЗ «Бершадська бібліотека».  Всесвітній  день  книги та авторського права  став  чудовою нагодою зібратися разом і відзначити важливість читання та захисту інтелектуальної власності.

Всесвітній день книги й авторського права  увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 році, припадає на 23 квітня. Дата вельми символічна для світової літератури. У цей день покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, X. Лакснесс і Григір Тютюнник.

         Одна з традицій Всесвітнього дня книги та авторського права – обрання міста, що на рік стане світовою столицею книги. Ця традиція, яка, окрім того, є дієвим способом популяризації книг і читання загалом, запроваджена 2001 року.  Тоді столицею було обрано Мадрид.   Книжковою столицею 2024 року стане місто Страсбург у Франції.

        За традицією цього дня дарують книги,  приємний подарунок зробила хороший друг, читачка нашої бібліотеки Людмила Миколаївна Бадьорко, вона подарувала бібліотеці свої улюблені  сучасні книги.

          Учасники мали змогу насолоджуватися кавою, обмінюватися  думками щодо різних літературних жанрів  у  затишній та дружній  атмосфері.