Книжкова виставка «Чорнобиль – довгий слід трагедії»

В КЗ «Бершадська бібліотека» в пам’ять про загиблих та з глибокою повагою до живих ліквідаторів підготовлено  книжкову виставку «Чорнобиль – довгий слід трагедії».

Щороку – 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В цьому році ми відзначаємо 37 років від дня, коли сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка зачепила життя мільйонів людей.

Радіаційний рівень зріс до межі у 30–40 разів більшої, ніж під час ядерного вибуху в Хіросімі 1945 року. Героїчними зусиллями пожежників вогонь, що вночі перекинувся на дах третього енергоблоку, гасили до п’ятої години ранку. Тим часом радіоактивна хмара прокотилася світом Чорнобильську аварію класифіковано за найвищим – сьомим – рівнем небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Ця рана на тілі Землі болить мільйонам людей і дотепер. Сотні тисяч українців утратили здоров’я, ставши жертвами дій радянської влади, коли за дзвінком із Кремля вирішили максимально замовчати масштаби трагедії.Аварія стала межею, що поділила життя на “до” і “після”.

 Пам’ять про Чорнобильську трагедію, про села й міста, яких сьогодні вже немає на карті, про героїв-ліквідаторів, які собою захистили Україну і світ від ядерної стихії, непокоїтиме не тільки нинішні, а й майбутні покоління.
 Вічна слава ліквідаторам, які вступили в боротьбу з атомом і перемогли! Вічна пам’ять тим, хто пішов у небуття заради продовження життя на землі!