Королю жахів Стівену Кінгу – 75!

21 вересня відзначає своє 75-річчя американський письменник Стівен Едвін Кінг. Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» організував викладку літератури відомого «Короля жахів». Як

відомо з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну письменник постійно висловлюється на підтримку України та допомагає матеріально, активно підтримує українців та відмовляється співпрацювати з російськими видавництвами.

Стівен Едвін Кінг (народ. 21 вересня 1947, Портленд, Мен, США) — американський письменник, який працює в різноманітних жанрах: жахи, трилер, фантастика, фентезі, містика, драма. Дитинство Стівена Кінга пройшло переважно в штаті Мен, в містечках Портленд і Дерхем. Пізніше Кінг неодноразово використовував у книжках спогади про дерхемський період. У повісті «Труп» він розповідає про свого друга Кріса Чеслі. В оповіданні «Бабуля» автор фактично переміщає свою родину в епіцентр розвитку містичних подій. В романі «Воно», що оповідає про дітей-невдах, розсіяні шматочки дитинства самого Кінга. В оповіданні «Конец всей этой мерзости» використано образ його старшого брата Девіда Віктора Кінга — невичерпного генератора карколомних ідей та витівок.

Кар’єру письменника Кінг розпочав у січні 1959 року, вирішивши разом зі старшим братом видавати власну газету. У 1962 році він опублікував 18 коротких оповідань у збірці «Люди, места и твари — Том I» (інша назва «Люди, места и вещи — Том I»). Через рік була опублікована друга частина книги — «Зоряні загарбники».

Закінчив Менський університет в м. Ороно у 1970 році. Отримав ступінь бакалавра, працював вчителем англійської мови. Навесні 1973 року опублікував першу повість «Керрі». Фінансовий успіх дозволив Кінгу піти зі школи і цілком присвятити себе письменництву. Загалом написав понад 200 творів, багато з яких стали міжнародними бестселерами і були екранізовані в кіно та на телебаченні. Кінг часто виступав і як автор сценаріїв: «Той, що худне», «Мертва зона», «Запалююча поглядом», «Зелена миля», «Втеча із Шоушенка», «Сонячний пес», «Кладовище домашніх тварин», «Діти кукурудзи», «Воно». Одна з найбільш вдалих екранізацій — фільм «Сяйво» (1980) Стенлі Кубріка, де головну роль виконав Джек Ніколсон.

Деякі твори публікувалися під псевдонімом Річард Бахман. Після автомобільної катастрофи став інвалідом, але продовжив літературну діяльність. У 2014 році вийшли романи «Містер Мерседес» і «Відродження», а 2 червня 2015 вийшов роман «Що впало, те пропало», продовження роману «Містер Мерседес». У 2015-му вийшли дві антології хоррор-оповідань «Ярмарок нічних жахіть» і «Що ховається у темряві». У «Ярмарок нічних жахіть» увійшла розповідь Кінга «Маленький зелений Бог агонії», а у збірку «Що ховається у темряві» увійшла розповідь «Літній грім».

Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» запрошує користувачів ознайомитись із романами Стівена Кінга, які є у фондах бібліотеки.