Краєзнавчий проект «Перлинки рідного краю». Цілюща «Мураховська криниця» с. Яланець

Бібліотекарі презентують новий проект «Перлинки рідного краю»

Бібліотечні працівники Бершадської міської територіальної громади пропонують краєзнавчий проект «Перлинки рідного краю». Бершадщина неймовірно багата на цікаві місця, таланти, звичаї, традиції та справжні дива природи. Кожне село нашої громади має природні та народні цікавинки, які здатні вразити навіть бувалих туристів, адже у нас дивовижні панорами, легендарні вали і ярі, цілющі криниці та джерела, неймовірні етнографічні родзинки, смачнючі неповторні смаколики, а найголовніше: добрі та гостинні люди.

Бібліотечний проект має на меті зібрати, систематизувати, зберігати та популяризувати легенди та перекази рідного краю, орнаменти вишивки, народні піснеспіви, гастрономічні рецепти, дивовижні історії про знакові місця та об’єкти населених пунктів громади.

Сьогодні у рамках проекту «Перлинки рідного краю» цікаве село, мальовничий край хліборобів та надзвичайно добрих, працьовитих і талановитих людей – ЯЛАНЕЦЬ

Бібліотекар сільської бібліотеки Катерина Бабій пропонує дивовижну мандрівку до цілющої криниці Мураховського. За переказами старожилів, Мураховська криниця має свою давню історію. Угіддя де розміщена криниця належали пану Мураховському, тут був гарний, доглянутий сад. Одного разу до саду прийшла панночка, вона підійшла до криниці і хотіла напитися води. Коли панночка нахилилася, то побачила на поверхні води образ Божої Матері з немовлям на руках. Чутки про видіння паночки, про ікону в криниці швидко розійшлися в окрузі, вода була визнана чудотворною, бо мала цілющі властивості. Згодом таку ж ікону бачили люди у воді поблизу Києва. Наша криничка була освячена. Освячення відбулося у день, від якого однакова кількість днів до Великодня і до Трійці. Це свято – Переполовення або Рахманський великдень.

З тих давніх часів і по сьогодні, кожного року у цей день вода освячується біля кринички, люди ідуть напитися води з «Мураховської криниці», адже вважають її помічною від всіх недуг і хвороб.

Лікувальні властивості води підтвердилися, тоді коли яланчани запросили спеціалістів, які зробили аналіз води та підтвердили, що вона дійсно багата на калій, магній та інші мікроелементи.

Криничку завжди доглядали, оберігали, суттєвий вклад в збереження та охорону цього місця зробила директор ПП «Добробут» Олена Бідняк, яка повністю реконструювала накриття, огорожу, під’їзд до кринички. Тож запрошуємо напитись води з цілющого джерела…