Лише на дорогах України душа моя пробуджувалась…

       В читальній залі КЗ «Бершадська бібліотека» експонується  виставка – персоналія  «Його народила українська земля», присвячена  215-й   річниці з Дня народження Миколи Васильовича Гоголя.  

         Микола Васильович Гоголь – геній світової літератури ,  видатний письменник, драматург, мислитель.  Його твори перевидаються в багатьох країнах світу, за ними знімаються кінофільми і ставляться спектаклі. Українська тематика творів Гоголя – це невід’ємна частина його творчої особистості. Мова його творів – то мова України, краю, де він народився і виріс. «Лише на дорогах України душа моя пробуджувалась.»,- писав  Микола Гоголь про свої почуття до України.

        Література, представлена на виставці, підкреслює зв’язок великого письменника з Україною , його рідним краєм, що слугував йому невичерпним джерелом натхнення протягом усього життя. Серед представлених творів видання відомих «Вечорів на хуторі біля Диканьки», які відображають український фольклор, традиції та побут,  героїчна повість про козацьку Україну «Тарас Бульба», яка стала символом гоголівського вшанування українського козацтва та його боротьби за свободу,  а також ілюстрації та фотографії гоголівських місць в Україні,   літературознавчі  статті про вплив Миколи Гоголя на українську літературу.

        Запрошуємо бажаючих відвідати бібліотеку та познайомитися з літературою, представленою на виставці ! Відкрийте для себе світ літератури , який живе та розвивається разом з нами!