«Ліна Костенко – сумління України»

Видатній поетесі сучасності Ліні Костенко 19 березня виповнюється 94 роки. Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» вітає Ліну Василівну з днем народження. З цієї нагоди бібліограф-краєзнавець Юлія Маршук провела бібліографічний огляд літератури «Ліна Костенко – сумління України».

Ліна Василівна – лауреат Шевченківської премії, Премії Антоновичів, поетеса-шістдесятниця, почесний професор «Києво-Могилянської академії» свого часу відмовилася від звання Героя України, але у різних рейтингах відомих людей і моральних авторитетів країни зазвичай посідає одне з чільних місць.

Поетеса народилася 19 березня 1930 року в Ржищеві Київської області. Першу поетичну збірку «Проміння землі» видала у 1957 році. Автор понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого».

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. З 1961 до 1977 року принципово не друкувалася.

За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка. Живе письменниця у Києві. Ліна Василівна Костенко справжній голос і сила сучасної української поезії.

 Запрошуємо поціновувачів творчості відомої української поетеси завітати до книгозбірні та вкотре надихнутися її поезією.