Літературно – біографічне панно «Знавець душі народної»

В КЗ «Бершадська бібліотека» до 185 – річчя  Івана Нечуя-Левицького презентовано літературно – біографічне панно «Знавець душі народної». До уваги читачів пропонуються твори І. С. Нечуя-Левицького, публікації про його життя, а також критичні нариси про творчість письменника.

Іван Семенович Нечуй-Левицький – один з найяскравіших талантів української літератури, визначний майстер слова, творець живого і вічного мистецтва.

 Народився Іван Семенович Левицький (Нечуй — літературний псевдонім) 25 листопада 1838 року у мальовничому містечку Стеблів, що біля Корсуня, у родині священника. Перші ази науки хлопчина здобув у батьковій школі, яку той організував для сільських дітей.

  Батьківщина Нечуя-Левицького – Черкащина, шевченкова земля, оспівана в думках і піснях. Земля цього краю – поетична і легендарна. Тому немає нічого дивного в тому, що Іван Семенович через усю свою творчість проніс трепетну любов до свого краю, до його природи і людей. Ця земля визначила тематику більшості його реалістичних та історичних творів, дала майбутніх героїв, звідси він черпав могутній заряд натхнення, якого йому потім вистачило на все життя .

   Кращі здобутки Івана Нечуя-Левицького припадають на 70-80 роки XIX століття. Серед них роман «Хмари», повісті «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Бурлачка», «Старосвітські батюшки та матушки». Твори Нечуя-Левицького розкривають значні духовні цінності, без яких немислиме духовне здоров’я особи, народу.

    Іван Семенович став реформатором художнього письма, зробивши авторську розповідь своєрідним художнім документом дійсності, яскравим втіленням власних уболівань за долю простої людини.

Запрошуємо всіх шанувальників української класичної літератури відвідати книжкову виставку, присвячену 185-річчю від дня народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького.