Меморі тайм «І розцвітають маки у серцях»

На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни Бершадська публічна бібліотека підготувала меморі тайм «І розцвітають маки у серцях».

Представлені документи дають розуміння необхідності переосмислення подій Другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок минулого. Запропоновані матеріали розкривають місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.