У бібліотечному етнопроекті «Скарби бабусиної скрині» – михайлівські етноцінності, звичаї та традиції. Бібліотекар Михайлівської сільської бібліотеки Галина Гончаренко провела презентацію старожитностей села Михайлівка та Романівка для маленьких відвідувачів бібліотеки. Михайлівська скриня порадувала вишиванками і вишитими рушниками, старим начинням та реманентом, є тут випечений у старій формі запашний хліб, старовинна книга, якій біля 200 років та інші цікаві і забуті сьогодні речі.
Найголовнішим акцентом скрині став сувій домотканого конопляного полотна. Виткане руками полотно – це важка праця і тривалий процес: від весни аж до зими. Спочатку селяни сіяли в землю коноплю та густенько, щоб стебло було тоненьким, коли приходив час жали і складали у снопи конопельки, потім кидали у воду. Через певний час вимивали, сушили та вибивали у спеціальних бательнях. Потім відбирали клоча, яке вичісували на спеціальних щітках. Далі намотували вичесане клоча на кужелку та пряли веретеном нитку. А з випрядених ниток на верстаті виробляли полотно. Але цим ще не завершувався процес, щоб полотно було білим та м’яким, його мочили у воді та вибілювали на сонці. І лише після цього із конопляного полотна шили одяг, рушники. Його фарбували та робили скатерки і підковдри, ним застеляли піч та долівку. Про все це і більше можна дізнатися із книг, які є у бібліотеці.
Культурна спадщина Бершадщини багатогранна і цікава, запрошуємо «відкрити» бабусину скриню та помандрувати етнічними стежками с. Михайлівка.