На гостинах у Родинному музеї «Батьківська хата»

     Бібліотечна родина Бершадщини продовжує реалізовувати народознавчий проект «Коли хати ще говорили», щоразу здійснюючи цікаву онлайн мандрівку в батьківську хату сіл нашої громади.

    Тому, одразу відгукнулись на запрошення Петра Павловича Войта, члена літературно-мистецького об’єднання «Стожари» з міста Ладижина відвідати Родинний музей «Батьківська хата» у селі Тростянчик.

Незважаючи на негоду до обійстя господині  Віри Іванівни Горбань, яка власне і створила Родинний музей, з’їжджалися гості з Тростянці, Ладижина, Теплика, Гайсина, Бершаді, Джулинки.

   Для творчих та небайдужих людей Віра Іванівна провела екскурсію по музею, розповіла, як виник задум створити музей та як з родиною збирали експонати. В музейних кімнатах збереглись піч, мисник, старовинний посуд, хатнє начиння, меблі, чорно-білі світлини старожилів роду, старовинні ікони та багато вишитих сорочок, подушок.

Не передати словами, як дбайливо усе доглянуто не тільки у хаті, а й в обійсті Горбанів, де все квітує та поєднує старовину і сучасність. У виконанні місцевих працівників культури звучали українські народні пісні. Художники демонстрували свої картини, а члени літературних об’єднань читати власні вірші.

     На  завершення  дбайливі господарі пригощали гостей традиційною стравою – засипаною кашею, звареною за місцевим рецептом. Від членів бібліотечного  краєзнавчого об’єднання «Ріднокрай» та від себе особисто щиро дякуємо усій родині, а особливо Вірі Іванівні за її самовіддану працю та ентузіазм, за збереження українських традицій, звичаїв, побуту, адже традиційна українська хата – це місце сили кожного українця!