На Івана, на купала квітка щастя розквітала…

Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» запрошує  у фольклорну мандрівку «На Івана, на купала квітка щастя розквітала», під час якої Ви дізнаєтесь про традиції та звичаї купальського свята, а також – про легенду про чарівну квітку папороті.

Івана Купала, Купайла — традиційне українське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем. Свято отримало свою назву від імені християнського святого Івана. Івана Купала — це день літнього сонцевороту, що тепер сходиться з християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, 7-го липня. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багать ма своєрідними обрядами та піснями. За повір’ям в купальську ніч не можна спати, оскільки в цей час оживає не лише природа,а й особливо активною стає всяка нечисть : русалки, відьми,перевертні, домовики, водяники, лісовики. Крім того, люди вірили: якщо піти в ліс проти Купала, то можна побачити, як цвіте папороть. Коли ж зірвану квітку сховати за капелюх, то обов’язково пощастить знайти під землею золотий скарб.

Більш детально дізнатися про це свято, і не тільки, запрошуємо Вас у Комунальний заклад «Бершадська бібліотека». У фонді нашої бібліотеки є багато цікавих етнографічних і краєзнавчих книг.