«Одержимий любов’ю до Бершадщини»

Комунальний заклад «Бершадска бібліотека» презентує відеоролик «Одержимий любов’ю до Бершадщини»,  присвячений Заслуженому журналісту, публіцисту, краєзнавцю Петру Васильовичу Маніленко.

Народився Петро Васильович 2 липня 1947 року.  у в селі Чуків Немирівського району, проте  по-справжньому любив Бершадщину, присвятивши їй свою творчість та здобутки.

Усі згадують Петра Васильовича, як невтомного ентузіаста, який двадцять років очолював газету «Бершадський край» та, навіть перебуваючи на заслуженому відпочинку, мав активну життєву позицію і  творчий неспокій. Колектив редакції присвоїв Петру Васильовичу звання «Почесний редактор»,  а від жителів Серединки отримав звання «Почесний громадянин села Серединки».

Петро Васильович постійно перебував у творчому пошуку, шукав і  знаходив справжні родзинки. Понад десять книг належать його перу, серед яких: «Розкрилля» ( у співавторстві), сувенірне видання «Українського столу родзинка: 400 рецептів від птахокомбінату «Бершадський», «Джулинка всміхається століттям», гумористична збірка «Веселим бути модно», «Добридень, Березівко!», «Напружений ритм», «Какомей Чукотка, або На краю Землі», «Незгасна зірка Василя Думанського», «Серединка – тепла крапка на карті України», словник «Брості Василя Думанського».

Окремо варто відзначити Літературно – мистецький альманах «Сузір’я бершадських талантів». Це не просто книга, а справжня енциклопедія культурних і мистецьких надбань Бершадського краю.  До видання увійшли матеріали про знаних земляків – письменників, поетів, художників, аматорські колективи, талановитих майстрів. Місто Бершадь та кожне село представлені у вкладці кольоровими та чорно-білими світлинами. Мистецький альманах містить чимало історичних фактів, легенд про Бершадщину.  Петро Маніленко показав чудовий приклад, як збираючи матеріали по крихтах, наполегливо працюючи в архівах, надзвичайно вимогливо і професійно опрацьовуючи кожен документ – отримати чудовий результат власних творчих зусиль.

Петро Васильович був справжнім другом бібліотеки,  завжди  ділився гарним настроєм та планами на майбутнє. У нього було ще багато творчих задумів і планів, але його нитка життя раптово обірвалася! Світла і добра пам’ять про цю щиру й талановиту людину назавжди збережеться у наших серцях!