Презентовано онлайн-рекомендацію «У літо з книгою»

Бібліотекар відділу з обслуговування дітей Комунального закладу «Бершадська бібліотека» презентувала онлайн-рекомендацію «У літо з книгою». Для учнів 5-9 класів підібрано добірку книг за шкільною програмою, пропонуючи книги для прочитання влітку з метою ознайомлення дітей з творчістю кращих письменників та підвищення інтересу до читання.

Літнє читання – чудовий час для покращення навичок читання у дітей. Якщо привчити дітей до читання влітку, то з’явиться корисна звичка і дитина не тільки швидше читатиме а й краще навчатиметься і поліпшить загальну грамотність. Книги прочитані в дитинстві запам’ятовуються на все життя впливаючи на подальший розвиток.

Пропонуємо декілька порад для батьків:

1. Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Ви створите для своїх дітей модель для наслідування.

2. Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.

3. Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії.

4. Читайте бодай десять хвилин щодня.

5. Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи послання на холодильнику й заохочуйте письмові відповіді.

6. Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.

7. Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора або сидіння в інтернеті.

8. Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди. Пам’ятайте, що читання – це не тільки «великі й страшні книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.

9. Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обирати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.

10. Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.

11. Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжок у різних ситуаціях.

12. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.