Презентується  інформаційна виставка    «Пам’ятаємо героїв Крут»                

             

          Бібліотекарі  читального  залу  КЗ «Бершадська бібліотека»  підготували  інформаційне повідомлення та презентували  інформаційну виставку   «Пам’ятаємо героїв Крут», яка розповідає про героїчний подвиг київських студентів під Крутами.

           29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

            Крути, 29 січня 1918 року… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 студентів-добровольцві українського народного університету ім. св. Володимира та учнів старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії  прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. П’ять годин безперестанку юнаки стримували  наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених . 28 студентів потрапили в полон, де  цілу ніч їх по-звірячому мордували, а на світанку повели на розстріл. У зимове холодне небо злетіли звуки гімну „Ще не вмерла Україна… Пролунала недовга кулеметна черга… В загальному бій під Крутами тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв.

           Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

          Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична справа, за яку вони боролися – невмируща!

           Запрошуємо відвідати бібліотеку і познайомитися з літературою про події тих далеких років.