Пісню, звичаї, обряди України дарує «Війтівчанка»

     У загальнобібліотечному онлайн – проєкті «Світлописи минулих літ» завідувачка  Війтівською  сільською бібліотекою  Олена Грабова провела краєзнавчу пошукову роботу за темою «Пісенне джерело «Війтівчанки». Зібрані світлини розповідають про концертні виступи колективу та участь у фольклорних фестивалях і конкурсах з початку його створення і до наших днів.

     Минають роки, на зміну одним поколінням приходять інші, в кожного свої смаки, уподобання, але народна пісня, щира і неповторна, залишається жити вічно. Майже 37 років народний аматорський фольклорний ансамбль “Війтівчанка” зігріває глядачів своїм співом, даруючи їм щастя та насолоду від неповторної краси української пісні, народних звичаїв та обрядів. Ансамбль “Війтівчанка” Війтівського сільського будинку культури добре знають не лише на Бершадщині та в області, але і в Україні та  за її межами. Всі ці роки незмінним керівником колективу є заслужений працівник культури України Валентина Хомівна Багач.

    Теплого осіннього вечора, закінчивши всі польові роботи, на запрошення директора сільського будинку культури прийшли жінки – сільські трудівниці, працівники буряківничих ланок місцевого колгоспу, і полинула українська пісня. Вперше вони виступили 7 листопада 1987 року на сільській сцені. Слава про нього рознеслася по всій окрузі. В 1993 році колективу присвоюється звання “Народний аматорський фольклорний ансамбль “Війтівчанка”.

“Війтівчанка” є учасником та дипломантом: Міжнародного фольклорного фестивалю “Поліське літо з фольклором” у м.Луцьку, Міжнародного телевізійного фестивалю “Горицвіт”(м.Львів), Міжнародного свята літератури і мистецтв “Лесині джерела”( м. Новгород – Волинський), IV Міжнародного фестивалю фольклору “Берегиня” (м.Івано- Франківськ).

    Фольклорний ансамбль є лауреатом І та дипломантом ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу автентичних колективів на приз ім. Г.Танцюри, переможцем Всеукраїнського фестивалю народної творчості на Національному фестивалі “Сорочинський ярмарок”, лауреатом заключного обласного фестивалю-конкурсу ім. Г.Танцюри і одержали Гран-прі цього фестивалю, Гран – прі V Міжрегіоналного фестивалю українського борщу. Є лауреатами Всеукраїнського фестивалю козацької та патріотичної пісні “Богдановими шляхами” ім. М.Моцика та лауреатами II ступеня Всеукраїнського конкурсу “З любов’ю до життя”.

    Колектив презентував  “Мистецтво одного села” в Українському домі в м.Києві. Виступали на головній  сцені держави у Палаці культури “Україна”, представляли фольклор Вінниччини на звітному концерті у столиці. “Війтівчанка” брала участь у Днях культури у Києві, творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів “Краса України – Поділля”, присвячений Року культури в Україні.   Наші земляки представляли Вінниччину в Молдові (м. Тирасполь), де з великим успіхом проходили концерти.

    Колектив багато виступав з концертами у м. Києві, Львові, Луцьку, Івано-Франківську, Вінниці, Умані, Тульчині, Тростянці.

   З 2022 року колектив бере участь у мистецьких благодійних заходах на підтримку Збройних сил України

   У творчому доробку фольклорного ансамблю великий репертуар українських народних пісень, колядок, щедрівок, свят та обрядів. Полюбляють жінки і жартівливі пісні, іноді компонуючи їх у виконавські віночки, та на жаль на даний час у виконанні ансамблю багато пісень на військову тематику.

    Упродовж понад трьох десятиліть творчої діяльності «Війтівчанки» змінювався склад учасників, але незмінними залишаються любов цих людей до народної творчості.  Донині співають в колективі перші учасниці ансамблю – Катерина Арсенюк, Варвара Трач, Галина Палаута.

   Постійно колектив підтримували керівники сільськогосподарських підприємств села Війтівки: Гончарук О.Т., Андрушко І.І., Зублевич І.С., Зублевич М.І., Пшик А.С.

  За високу виконавську майстерність “Війтівчанка” була неодноразово нагороджена грамотами та дипломами Кабміну, облдержадміністрації та обласного управління культури, обласного центру народної творчості, райдержадміністрації, міської ради, відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради.

  Тож дякуємо народним співачкам за їхній талант та популяризацію народних звичаїв та обрядів. Нехай ще багато років колектив радує світ своїм прекрасним співом!

Завідувачка Війтівською сільською бібліотекою  Олена Грабова запрошує переглянути відеоролик  «пісенне джерело «Війтівчанки» та поринути у світ української народної пісні, наших звичаїв і традицій, неповторного голосу рідної землі

.https://youtu.be/LnyKxjMf4-U