Рідна мова –   це те, що живе в наших серцях

 

 У  читальній залі КЗ «Бершадська бібліотека» представлено книжкову палітру «Нас єднає рідна мова» організовану до Міжнародного дня рідної мови. На виставці представлені  підручники, наукові праці, посібники з історії української мови, а також словники, довідники, популярні видання.

21 лютого  світ відзначає Міжнародний день рідної мови.  Це свято  запроваджено у листопаді 1999 року, згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. У світі налічується багато мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч.

  Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та занепаду передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

  Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

 Запрошуємо  усіх бажаючих , хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, завітати до читальної зали та познайомитися із запропонованою  літературою !