Ситуаційна гра «Не такий як я! Перевір себе на толерантність»

                  

        Бібліотекар Комунального закладу «Бершадська бібліотека» Світлана Єгорова для учнів 4 – Б класу Бершадського ліцею провела ситуаційну гру «Не такий як я! Перевір себе на толерантність». Головною метою гри було познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина».

      В доступній, цікавій, інтерактивній формі ліцеїстам були представлені такі важливі поняття, як милосердя, співчуття, повага, терпіння. Бібліотекар підготувала для дітей цікаву інтерактивну презентацію: діти уявили, що у їхньому класі навчаються діти різних народів світу. Учні проходили різні випробування та знайомилися ближче з однолітками, також діти робили дидактичні вправи «Асоціативний ряд», «Риси толерантної людини», «Незакінчене речення», «Чим ми схожі?».  Бібліотекар показав приклади терпимості (толерантності) або, навпаки, приклади цькування у книжках: Тетяна Корнієнко «Недоторка», Елеонора Форнасарі «Здолай булінг із героями казок», Андрій Бачинський «140 децибелів тиші», Андрій Кокотюха «Не той хлопчик», Розалія Елеонор «Новий світ» та ін. 

       16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою в 1995 році на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

        Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості. Світ вражає різноманіттям: народи, раси, культура. Кожен з нас унікальний. Однак, усі ми рівні, усі ми хочемо бути щасливими та вимагаємо поваги до себе.