У Красносільській сільській бібліотеці відбулася презентація загально бібліотечного проекту “Скарби бабусиної скрині”, яку провела завідувач бібліотеки Оксана Тихоненко.
Скриня впродовж віків відігравала важливу роль в житті і побуті української родини, в ній зберігали сувої полотна, вишиті і ткані рушники, предмети святкового одягу, вишиті сорочки, спідниці, плахти. прикраси, гроші та цінні речі. Скриня передавалась у спадок від покоління до покоління, зберігаючи пам’ять роду, традиції, родинне тепло.
Юні дівчата-користувачки Красносільської сільської бібліотеки поринули в чарівний світ українського національного одягу, який милує око своєю красою, багатством елементів, їх обрядовою значимістю та мистецькою довершеністю. Особливо, до душі їм припала плахта. Плахта – одноплатова ткана спідниця, підперезана тканою крайкою з червоної вовни. У святкові дні українки надягали плахту, як частину ошатного костюма. Для плахти використовували вовняну картату тканину довжиною до чотирьох метрів. Жінки з найзаможніших родин могли дозволити собі купити для плахти клац або навіть парчу. Прикрашали такі святкові спідниці вишивкою і тасьмою з вовняних і шовкових ниток.
Весь одяг українок шився й оздоблювався вручну. За красою одягу можна було судити не тільки про багатство родини, але й про майстерність і працьовитість господині чи молодої дівчини – майбутньої нареченої.
Український національний костюм відображає художній талант українських жінок, які шили гарний одяг для всієї родини, насичений яскравими фарбами для прославлення свого роду і для втілення в орнаментах своєї мрії про прекрасне майбутнє.
Запрошуємо переглянути відеопрезентацію “Скарби бабусиної скрині”, яку підготувала Оксана Тихоненко і нехай бабусина скриня зачарує кожного із вас. Бо в ній наша історія, наш родовід, ДНК нашої нації, душа українців.