Голдашівська сільська бібліотека запрошує у бібліомандри до етнохати «Скриня у побуті української родини». Презентацію підготувала бібліотекар Олександра Рекечинська у форматі загально бібліотечного проекту «Коли хати ще говорили».
Батьківський дім вабить своєю енергетикою, дорогими серцю спогадами та предметами побуту, які запам’яталися з дитинства.
Скриня – хатня берегиня. Вона була важливим елементом в старій хаті. Крім того, що у ній зберігалися різні речі, у родині де підростала дівчина скриня це дівочий посаг, тож мальована або кована скриня вказувала на статки та соціальну значущість сім’ї нареченої.
Скриня та її вміст вказували на майстерність та працьовитість дівчини, її вправність та готовність вступити до шлюбу. Збираючи придане дівчата старалися аби все було красивим та розкішно розшитим вишивками.
В багатьох селах ще досі можна зустріти традиційну українську скриню. У наш час скриню вже майже не використовують за призначенням і дівчата забули, що таке посаг нареченої, але окремі сімї зберігають скриню як родинну цінність, бо ж скриня – важлива пам’ятна частина родинного минулого.