Стійкість, безстрашність і непереможність захисників Донецького аеропорту

КЗ «Бершадська бібліотека» презентує Історичний спогад «На всі віки герої» , з нагоди вшанування захисників Донецького аеропорту.  Історичний спогад розповідає про захисників ДАПу, які брали участь у боях упродовж усіх 242 діб героїчної оборони.

Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «КІБОРГИ».

У різний час безпосередньо в аеропорту й на прилеглих об’єктах воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 93-ї та 72-ї окремих механізованих, 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних бригад, 1-ї та 17-ї окремих танкових бригад і 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1» й українські добровольці. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

Стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту окремою сторінкою вписана в історію боротьби за незалежність України. За неймовірну мужність та нескореність їх назвали «кіборгами», а форпост який вони захищали став символом української мужності, оплотом українського духу.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ І СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!