Сьогодні на часі: центри спільнототворення та  мистецькі практики у бібліотеках

  Директор КЗ «Бершадська бібліотека» Людмила Німчук взяла участь в  онлайн семінарі «Культурна програма: як громадським і культурним центрам гуртувати спільноти».  

    Під час війни заклади культури взагалі , а бібліотеки зокрема переосмислюють свою роль у суспільстві. Бібліотеки  стали прихистками для багатьох людей у перші дні повномасштабного вторгнення, виконуючи функції тимчасових помешкань, укриттів та місць для збору.

       В ході  семінару розглянуто приклади того, як спільні практики та нові погляди на культуру зміцнюють спільноту, сприяють її самоусвідомленню та налагодженню зв’язків як на рівні локальної громади, так і на рівні всього українського суспільства.

     Спікери онлайн-семінару запропонували ознайомитись з досвідом та напрацюваннями  українських громад у розвитку центрів спільнототворення — доступних фізичних просторів, де люди з різних соціальних груп мають можливість зустрічатися і збиратися разом для спільного проведення дозвілля, розвитку громад, співпраці і всебічної реалізації свого людського потенціалу.

     Спікерка Анастасія Нечипоренко поділилася досвідом реалізації проектів у бібліотеках на тему «Мистецькі практики в бібліотеках». Цікавим був досвід створення  урбаністичної  бібліотеки у Львові.  Семінар є частиною публічної освітньої програми, присвячених різним важливим аспектам роботи громадських і культурних центрів у громадах.