Традиції Івана Купала у Сумівці

      У загально бібліотечному онлайн-проекті «Світлописи минулих літ» Сумівська сільська бібліотека запрошує завітати на святкування  Івана Купала. Зібрала світлописи та підготувала відео презентацію завідувачка Сумівською сільською бібліотекою Алла Майструк.

   Яскраве відзначення Івана Купала у селі Сумівка бере початок ще із 70-х років минулого століття. На свято з’їжджалися із усього Бершадського  району, адже таке дійство відбувалося тільки на березі річки Південний Буг у Сумівці.  Цікаво, феєрично та весело було того дня. Виступали народні та аматорські колективи, виконували старовинні українські пісні, ставили театралізовані дійства. На святі  були відтворені народні обряди: плетіння вінків, прикрашення Марени, запалення вогнища і стрибки через нього.  Івана Купала проходило із своєрідними обрядами та піснями, Водяним та Русалкою, адже з далекої давнини збереглися в сумівчан купальські звичаї

       Івана Купала — давнє язичницьке свято, яке нині прославляє вогонь, воду та літні трави за допомогою купальських образів. Це  свято, яке дійшло до нас із часів язичництва, оповите різними легендами та повір’ями. Попри язичницьке коріння, його широко відзначають і сьогодні та вірять, що ніч на Івана Купала сповнена чудес.

         Час іде все міняється. Свято Івана Купала у селі Сумівка стало сучасним, цікавим та креативним, його відзначення у Сумівці останні роки  ініціював та організовував  директор СТОВ «Нива».  Сергій  Царюк. Сучасні артисти, святкові дискотеки, феєрверки, дитячі аніматори, ярмарки, парад техніки та багато іншого для сумівчан та гостей села дарував Сергій Станіславович.  На жаль в Україні йде війна, отож святкування і театралізація відійшли на інший план. Маємо згуртуватися для перемоги і миру в державі. Але щиро впевнені та плекаємо надію, що настане день коли знов буде грати музика, а пісня та слава «Сумівського Купала» буде далеко за межами України.

 Запрошуємо переглянути відеоролик, згадати минулі часи  та сповнитися надією на мир і перемогу і  феєричне свято Івана Купала біля Південного Бугу.