«Українські музеї на захисті історико-культурної спадщини України»

 

  18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято, з цієї нагоди у Бершадській публічній бібліотеці презентовано виставку – привітання«Українські музеї на захисті історико-культурної спадщини України».

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню, виховну та патріотичну роботу.

Попри воєнний стан, музейні заклади Бершадщини пропонують відвідувачам безкоштовно оглянути експозиції, готують цікаві та пізнавальні заходи та події. Роль музеїв неоціненна для розвитку суспільства, для нашої пам’яті, ідентичності, освіти, для нашого майбутнього.

Бажаємо музеям добробуту та процвітання, а музейним працівникам творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, благополуччя і достатків, здоров’я і щастя й непохитної віри в світле майбутнє України.