Урок пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття»

Кажуть, коли вичерпується пам’ять, трагедії повторюються. Як і де зберігається пам’ять про Бабин Яр? Як не допустити повторення трагедій? Зрозуміти це сучасній молоді допоміг сьогоднішній урок пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття», який провели бібліотекарі Алла Іванчишина і Ольга Дашківська в  Бершадському професійно  – технічному ліцеї.

На заході бібліотекарі розповіли про масові розстріли в Бабиному ярі та розташованому поруч з ним Сирецькому концтаборі, які відбувались і пізніше, аж до звільнення від окупації Києва. А також продемонстрували відео із спогадами очевидців цієї страшної трагедії.

Річниця трагедії Бабиного Яру – це привід згадати жертв війни та Голокосту та  вшанувати героїв опору нацизму. Історія допомагає  виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.

 Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями. Безумовно, вивчення багатокультурної історії України неможливе без розгляду цієї  її сторінки, що, зокрема, відповідає сучасним рекомендаціям Ради Європи.