У бібліотеці відбувся   мовознавчий турнір «Говорімо українською правильно!»   

     27 жовтня у читальному  залі  КЗ «Бершадська бібліотека» проведено мовознавчий турнір «Говорімо українською правильно!», на який  завітали учні 11-А класу (класний керівник Наталія Фіщук) Бершадського ліцею №1 імені Анатолія Матвієнка.  Бібліотекарі Людмила Печенога та Наталія Лева  дали поради, як навчитися говорити і писати правильно, та ще раз підкреслили, що рідна мова – то неоціненний скарб, який треба плекати й оберігати! У нелегкий час, коли Україна перебуває в умовах війни, питання мови набуває неабиякої гостроти. Адже ми розуміємо: поки житиме мова – доти існуватиме країна, народ, нація. 

   Епіграфом заходу стали слова  слова Ліни Костенко:

            «Нації вмирають не від інфаркту.

             Спочатку їм відбирає мову…»

    Учасники  переглянули  відео «Чому важливо говорити українською?» . Команди «Калина» та «Мальви» вправно змагалися у конкурсах  «Редактор», «Мовне асорті», «Антонімічний лайнворд», «Антисуржик», виконували завдання з ключем, знаходили  жіночі імена в словах, розташовували від світлішого до темнішого кольори осені – унікальні українські кольори: палевий, золотавий, бурштиновий, жаристий, багряний, брунатний.

Директор КЗ «Бершадська бібліотека» Людмила Німчук підбила підсумки  турніру.  За результатами усіх завдань перше місце  здобула команда «Калина», а команда «Мальви» отримала друге місце.  На завершення  заходу учасники, залучивши свою фантазію,  створили «Абетку побажань».

    Учні познайомилися із книжковою виставкою до Дня української писемності та мови,  на якій представлені книги про походження і витоки української мови, твори відомих українських класиків.              Запрошуємо завітати  до бібліотеки та  детальніше ознайомитись з літературою виставки, представлені книги допоможуть удосконалити знання з української мови і дорослим, і дітям!