У бібліотеці відбулась година-роздум «Чорна спадщина Чорнобиля»

     Сьогодні у  Бершадській публічній бібліотеці проведено годину-роздум «Чорна спадщина Чорнобиля».  26 квітня весь світ згадує сумну дату Чорнобильської трагедії, цього річ вже  38-мі роковини. Бібліотекар Олена Струтинська розповіла учням 7-Б та 7-В класу Бершадського ліцею про хронологію подій на ЧАЕС, про ліквідаторів аварії: пожежників, лікарів, міліцію, військовослужбовців, які рятували станцію і людей.  Ліцеїсти мали нагоду зустрітись з учасницею ліквідації на ЧАЕС Ніною Четвертинівською, почути її розповідь,  переглянути світлини тих часів та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.  Безпосереднє спілкування з учасницею тих далеких подій, пов’язаних із аварією на ЧАЕС викликало у ліцеїстів неабияку зацікавленість і  багато запитань. Година спілкування спонукала її учасників до роздумів, спогадів та міркувань.Також  було презентовано книжкову виставку з матеріалами у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання.

       На завершення всі учасники заходу переглянули слайд-презентацію «Чорнобиль: до та після» та поклали квіти до меморіального знаку у м. Бершадь.

   Метою такого заходу є нагадування про трагедію віку – вибух на ЧАЕС, поглибити знання молодого покоління про неї, вшанувати ліквідаторів, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України.

Чорнобиль… Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.