У бібліотеці  організовано виставку реквієм «Не забуваймо тих, хто хотів жити» 

 

    Вшановуючи пам’ять в’язнів  фашистських концтаборів,  в  Комунальному закладі «Бершадська бібліотека» організовано виставку реквієм «Не забуваймо тих, хто хотів жити» , приурочену  Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів.

     Література, яка представлена на виставці, викриває злочини нацизму проти людства та вшановує подвиг борців антифашистського опору – монографії відомих вітчизняних та зарубіжних істориків, видання Інституту національної пам’яті України та художні твори про сумні події в роки Другої світової війни.

     11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який відзначається за ініціативою ООН. Це пам’ятна дата, яка відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Саме цей день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів».

     Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління. Пам’ять про нелегку долю в’язнів буде завжди жити в наших серцях.